niedziela, Czerwiec 30, 2019

 • niedziela, 30 Czerwiec, 2019

  godz. 10.00
  Obchody 450. rocznicy Unii Lubelskiej z udziałem wojewodów RP

  Obchody 450. rocznicy Unii Lubelskiej z udziałem wojewodów RP

  Data: 

  niedziela, 30 Czerwiec, 2019

  Godzina: 

  10.00

  Miejsce: 

  Lublin; Archikatedra Lubelska; pl. Litewski; CSK, pl. Teatralny 1

  Opis wydarzenia: 

  W tym roku przypada 450. rocznica zawarcia Unii Lubelskiej. Z tej okazji odbędą się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Ich organizatorami są Kancelarie Sejmu i Senatu. Na uroczystości pojawią się marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński oraz marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski, a także przewodniczący Seimasu Viktoras Pranckietis, posłowie i senatorowie, a także przedstawiciele parlamentów m.in. Litwy, Łotwy, Estonii, Czech i Węgier.
   
  Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek weźmie udział we Mszy świętej odprawionej z tej okazji w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 10.00. Potem złoży kwiaty przy Pomniku Unii Lubelskiej.
   
  Na zaproszenie wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka do Lublina przyjadą wojewodowie z całego kraju. Goście włączą się w obchody 450. rocznicy Unii Lubelskiej. Wezmą udział o godz. 14.45 w debacie przewodniczących parlamentów nt. „450. rocznica Unii Lubelskiej. Europejskie znaczenie dziedzictwa Unii Lubelskiej dla współczesnych narodów i państw” oraz o godz. 17.15  w koncercie z okazji 450. rocznicy Unii Lubelskiej.

  Organizatorzy: 

  Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, Kancelarie Sejmu i Senatu