sobota, Sierpień 31, 2019

 • sobota, 31 Sierpień, 2019

  godz. 09.00
  Konferencja Katechetów 2019

  Konferencja Katechetów 2019

  Data: 

  sobota, 31 Sierpień, 2019

  Godzina: 

  09.00

  Miejsce: 

  Lublin, parafia Matki Bożej Różańcowej w Lublinie, ul. Bursztynowa 20

  Opis wydarzenia: 

  Tegoroczna konferencja metodyczna zorganizowana dla katechetów odbędzie się w parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie. Spotkanie rozpocznie o godz. 9.00 Eucharystia pod przewodnictwem  ks. abpa Stanisława Budzika.
   
  Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek będzie uczestnikiem części oficjalnej, podczas której przewidziane są wystąpienia zaproszonych gości, w tym wojewody. Potem odbędzie się konferencja.

  Organizatorzy: 

  Archidiecezja Lubelska, Wydział ds. Wychowania Katolickiego
 • sobota, 31 Sierpień, 2019

  godz. 15.00
  50. lecie OSP w Janiszkowicach

  50. lecie OSP w Janiszkowicach

  Data: 

  sobota, 31 Sierpień, 2019

  Godzina: 

  15.00

  Miejsce: 

  Szkoła Podstawowa nr 2 w Opolu Lubelskim, ul. Fabryczna 28

  Opis wydarzenia: 

  OSP w Janiszkowicach świętuje jubileusz 50. lecia. Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek weźmie udział w uroczystych obchodach, podczas których odbędzie się nadanie sztandaru jednostce.
   
  Wojewoda wręczy OSP w Janiszkowicach dyplom z medalem wojewody w uznaniu zasług za rzetelną, odpowiedzialną i pełną poświęcenia służbę na rzecz Rzeczypospolitej Polskiej i wszystkich obywateli, stałą gotowość do niesienia pomocy, jedność w działaniu, wytrwałość i bezinteresowność, zaangażowanie i odwagę podczas akcji ratowniczo-gaśniczych oraz determinację przy usuwaniu skutków klęsk żywiołowych, a także za przykład postawy obywatelskiej i szacunek do drugiego człowieka.
   
  Podczas spotkania wojewoda wbije gwóźdź w drzewiec sztandaru oraz złoży wpis do księgi pamiątkowej. Przewidziane jest też wystąpienie wojewody.
   
  Wojewoda będzie obecny do ok. godz. 16.

  Organizatorzy: 

  Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Janiszkowicach