piątek, Wrzesień 6, 2019

 • piątek, 6 Wrzesień, 2019

  godz. 08.00
  Wręczenie umów samorządom na budowę dróg

  Wręczenie umów samorządom na budowę dróg

  Data: 

  piątek, 6 Wrzesień, 2019

  Godzina: 

  08.00

  Miejsce: 

  LUW Lublinie, ul. Spokojna 4, Sala Kolumnowa

  Opis wydarzenia: 

  Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wręczy samorządom pierwsze umowy dotacji udzielonej w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Umowy otrzymają powiaty lubelski, świdnicki i łęczyński oraz gminy z ich terenu, które znalazły się na ostatecznej liście dofinansowania z FDS.

  Organizatorzy: 

  Lubelski Urząd Wojewódzki
 • piątek, 6 Wrzesień, 2019

  godz. 10.30
  Otwarcie odcinka S17 w Rykach

  Otwarcie odcinka S17 w Rykach

  Data: 

  piątek, 6 Wrzesień, 2019

  Godzina: 

  10.30

  Miejsce: 

  Trasa S17 w okolicy węzła Ryki Południe

  Opis wydarzenia: 

  Jutro, tj.  w piątek, 6 września zostanie udostępniony kierowcom kolejny 15-kilometrowy odcinek obwodnicy Ryk w ciągu drogi ekspresowej S17 w województwie lubelskim.
   
  O godz. 10.30 odbędzie się uroczyste przecięcie wstęgi z udziałem m. im. ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka.
   
  Lokalizacja:
  Konferencja prasowa odbędzie się na S17 w okolicy węzła Ryki Południe.
   
  Namiary GPS 51.598288, 21.977922 (link do map Google https://www.google.com/maps/place/51°35'51.5%22N+21°58'42.2%22E/@51.5994112,21.9731732,1197m/data=!3m1!1e3!4m6!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d51.5976408!4d21.9783908)
   
  Dojazd:
   
  Na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 17 i 48 w Moszczance koło Ryk skręcamy w kierunku Kocka. Po kilkuset metrach wjeżdżamy w drugi wlot na rondzie pod wiaduktem (wjeżdżamy łącznicą „pod prąd”) i jedziemy w kierunku Lublina. We wskazanym miejscu zawracamy i parkujemy zgodnie z kierunkiem ruchu na Warszawę.
   
  Po uroczystości uczestnicy mogą jechać S17 w kierunku Warszawy lub na węźle Ryki Południe zawrócić do Lublina.

  Organizatorzy: 

  Ministerstwo Infrastruktury, Oddział GDDKiA w Lublinie
 • piątek, 6 Wrzesień, 2019

  godz. 12.15
  Jubileusz 75. lecia Muzeum w Kozłówce

  Jubileusz 75. lecia Muzeum w Kozłówce

  Data: 

  piątek, 6 Wrzesień, 2019

  Godzina: 

  12.15

  Miejsce: 

  Kamionka, Muzeum w Kozłówce, Kozłówka 3

  Opis wydarzenia: 

  Muzeum świętuje 75. lecie istnienia. Z tej okazji odbędą się uroczystości jubileuszowe. Obchodom będzie towarzyszyła sesja naukowa. Zostanie odczytany list ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego.
   
  Minister kultury i dziedzictwa narodowego wyróżnił instytucję Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek nagrodził dyplomem uznania wojewody działalność placówki. Odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej otrzyma osoba zasłużona w działalności na rzecz upowszechniania i krzewienia polskiej kultury. Wyróżnienia wręczy wojewoda.

   
  Wojewoda uhonoruje także złotymi i brązowymi Medalami za Długoletnią Służbę pracowników muzeum, których docenione zostało wzorowe oraz wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych.
   
  Szczegółowy program:
   
  9.30-12.00- Sesja naukowa „Metamorfozy”, z cyklu „Muzea- rezydencje w Polsce” - kordegarda północna
           Ewa Leszczyńska, kierownik Muzeum Pałacu w Rogalinie, Oddziału Muzeum Narodowego w Poznaniu- O rewaloryzacji i modernizacji rezydencji Raczyńskich w Rogalinie
           Wit Karol Wojtowicz, dyrektor Muzeum Zamku w Łańcucie- Prace remontowo-konserwatorskie w zespole zamkowo-parkowym z Łańcucie
           Maciej Kluss, dyrektor Muzeum Zamkowego w Pszczynie, Muzeum Zamkowe w Pszczynie w XXI wieku- spojrzenie z perspektywy dotacji unijnych
           Paweł Jaskanis, dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie- Skutki zarządcze realizacji projektów dofinansowanych ze środków UE i EOG
           Maciej Bałaż, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie- Zespół pałacowo-ogrodowy w Wilanowie a wyzwania i sukcesy związane z realizacją projektów „unijnych”
           Anna Fic-Lazor, dyrektor Muzeum Zamojskich w Kozłówce- Nowe przestrzenie- nowe wyzwania. Oferta kulturowa w projekcie realizowanym z funduszy UE.
   
   
  Udział wojewody od 12.15- 13.30:
   
  12.15- Powitanie gości- Salon Czerwony
  12.25-            Wystąpienie dyrektora Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
  12.30- Wręczenie odznaczeń
           Wręczenie złotych i brązowych „Medali za Długoletnią Służbę” przez wojewodę
           Wręczenie Złotego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przez  wojewodę
           Wręczenie odznaki honorowej Zasłużony dla Kultury Polskiej
           Wręczenie odznak „Za opiekę nad Zabytkami”
           Odczytanie listu ministra kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotra Glińskiego i wręczenie dyplomu uznania przez wojewodę
           Wręczenie dyplomu uznania oraz przemówienie wojewody
  13.00- Koncert w wykonaniu Grzegorza Wilka

  Organizatorzy: 

  Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
 • piątek, 6 Wrzesień, 2019

  godz. 14.00
  Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie

  Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie

  Data: 

  piątek, 6 Wrzesień, 2019

  Godzina: 

  14.00

  Miejsce: 

  Plac budowy w Lubartowie przy ul. Gen. Kleeberga

  Opis wydarzenia: 

  Z udziałem wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka odbędzie się uroczyste podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie.
   
  Spotkanie zapoczątkuje złożenie meldunku i podniesienie flagi państwowej. Po zabraniu głosu przez mł. bryg. Tomasza Podkańskiego, komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie, nastąpi podpisanie i symboliczne wmurowanie aktu erekcyjnego. Wydarzenie zakończy się ok. godz. 15. Przewidziane jest wystąpienie wojewody lubelskiego.
   
  W ramach inwestycji powstanie budynek Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z jednostką ratowniczo-gaśniczą i budynek bazy ratowniczo-gaśniczych kontenerów wymiennych z myjnią, wspinalni z dobiegiem, sportowego boiska wielofunkcyjnego, budynku śmietnika wraz z agregatem prądotwórczym, wiaty rowerowej, placów manewrowych i parkingów, dwóch masztów flagowych, instalacji i infrastruktury technicznej wraz ze zbiornikiem, ogrodzenia terenu.

  Organizatorzy: 

  Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie
 • piątek, 6 Wrzesień, 2019

  godz. 16.00
  Ogólnopolski Jarmark Bronowicki

  Ogólnopolski Jarmark Bronowicki

  Data: 

  piątek, 6 Wrzesień, 2019

  Godzina: 

  16.00

  Miejsce: 

  Tereny obiektów sportowych przy Szkole Podstawowej nr 33 na lubelskich Bronowicach

  Opis wydarzenia: 

  Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek będzie gościem Ogólnopolskiego Jarmarku Bronowickiego. Tegoroczny jarmark poświęcony będzie 450. rocznicy Unii Lubelskiej, 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz 20-leciu Społecznego Komitetu Mieszkańców Lublina – Bronowice.
   
  Jarmark rozpocznie się o godzinie 9.30 mszą św. za ojczyznę w kościele pw. Świętego Krzyża przy ul. Pogodnej 7.
   
  O godz. 16.00 rozpocznie się druga część spotkania  na terenach obiektów sportowych przy Szkole Podstawowej nr 33 na lubelskich Bronowicach.
   
  Po odegraniu hymnu narodowego odbędzie się wręczenie odznaczeń i wyróżnień resortowych przyznanych przez ministerstwa, wojewodę lubelskiego, marszałka województwa lubelskiego i prezydenta Lublina osobom zasłużonym dla rozwóju Lublina, województwa lubelskiego i kraju. Wojewoda lubelski wręczy m.in. Złoty i Brązowe Krzyże Zasługi i Medale Pro Patria. Następnie odbędą się koncerty. II część zakończy się o godz. 21.00.
   
  Imprezie będą towarzyszyć m.in. prezentacje lubelskich szkół i przedszkoli i pokaz udzielania pierwszej pomocy.
   
  Wojewoda będzie obecny od 16.00 – 17.00.  

  Organizatorzy: 

  Mieszkańcy dzielnicy Bronowice