niedziela, Wrzesień 29, 2019

 • niedziela, 29 Wrzesień, 2019

  godz. 13.00
  Poświęcenie kościoła p.w. Świętej Rodziny w Puławach

  Poświęcenie kościoła p.w. Świętej Rodziny w Puławach

  Data: 

  niedziela, 29 Wrzesień, 2019

  Godzina: 

  13.00

  Miejsce: 

  Puławy, kościół p.w. Świętej Rodziny, ul. Saperów Kaniowskich 2

  Opis wydarzenia: 

  Parafia Świętej Rodziny przy wsparciu wielu znanych z nazwiska oraz wielu anonimowych osób zdecydowała się podjąć trud budowy nowego kościoła w Puławach jako wotum dziękczynnego za 25-lecie sprawowania posługi Piotrowej przez Jana Pawła II.
   
  29 września arcybiskup Stanisław Budzik, metropolita lubelski odprawi uroczystą  mszę święta, podczas której świątynia zostanie poświęcona. Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wręczy dyplom uznania wojewody z medalem ks. proboszczowi Henrykowi Olechowi w dowód uznania za realizację tego dzieła.
   
  Kościół zaprojektował sprawdzony (jeśli chodzi o projektowanie budynków sakralnych) architekt Marek Skrzyński. Kompleks sakralny składa się z kościoła, dzwonnicy, kaplicy pogrzebowej i plebanii. Architektura świątyni nawiązuje do tradycji architektonicznych Puław i do stylu klasycystycznego.
   
  Udział wojewody w uroczystości od godz. ok. 13.00 do ok. 14.30.

  Organizatorzy: 

  Ks. proboszcz Henryk Olech oraz parafia p.w. Świętej Rodziny w Puławach
 • niedziela, 29 Wrzesień, 2019

  godz. 15.00
  I Wojewódzki Konkurs „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”

  I Wojewódzki Konkurs „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”

  Data: 

  niedziela, 29 Wrzesień, 2019

  Godzina: 

  15.00

  Miejsce: 

  Lublin, Lubelskie Centrum Konferencyjne, ul. Grottgera 2

  Opis wydarzenia: 

  Jednostka Regionalna Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Lubelskiego organizuje I Wojewódzki Konkurs pod nazwą „Kobieta Gospodarna Wyjątkowa”. Wydarzenie skierowane jest do Kół Gospodyń Wiejskich i kobiet działających w stowarzyszeniach na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.
   
  Ideą konkursu jest ukazanie potencjału kobiet polskiej wsi, prezentacja sekretów kulinarnych oraz sztuki ludowej. Panie staną do udziału w 3 konkursach – Skarbczyk kulinarny, Ręką czarowane i Sztuka Ludowa.  Jurorzy wybiorą najlepsze potrawy tradycyjne i najpiękniejsze rękodzieło. Z kolei o Nagrodę Marszałka Województwa Lubelskiego i Nagrodę Publiczności Koła Gospodyń Wiejskich zmagać się będą w kategoriach na najlepszy występ artystyczny i występ kabaretowo-teatralny. W programie nie zabraknie prelekcji poświęconych kobietom oraz możliwościom wsparcia KGW, a wszystko uświetnią występy artystyczne oraz degustacje potraw i produktów regionalnych.
   
   
  Program:
  12.00- Powitanie gości
  12.15- Konkurs „Sztuka Ludowa” w kategoriach - występ muzyczny i występ teatralno-kabaretowy o nagrodę marszałka województwa lubelskiego i nagrodę publiczności
  14.30- Prelekcja: „Działalność Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz formy wsparcia kobiet aktywnych”- Kazimierz Choma, dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Lublinie
   
  Udział wojewody od ok 15.00 do 16.00
   
  14.45- Wystąpienie marszałka województwa lubelskiego Jarosława Stawiarskiego i zaproszonych gości
           Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski
           Pozostali zaproszeni goście
  15.15- Prelekcja „Wsparcie dla Kół Gospodyń Wiejskich z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa”- Krzysztof Gałaszkiewicz, dyrektor Oddziału Terenowego ARiMR w Lublinie
  15.30- Występ zespołu Sami Swoi z Rudnika
  16.50- Rozstrzygnięcie konkursów „Skarbczyk kulinarny” i „Ręką czarowane”
  17.30- Zakończenie

  Organizatorzy: 

  Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie
 • niedziela, 29 Wrzesień, 2019

  godz. 16.00
  Wykład "Rodzina w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej"

  Wykład "Rodzina w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej"

  Data: 

  niedziela, 29 Wrzesień, 2019

  Godzina: 

  16.00

  Opis wydarzenia: 

  W ramach cyklicznych spotkań dla seniorów z osobami z życia publicznego Akcja Katolicka w Lublinie zaprosiła do wygłoszenia wykładu wojewodę lubelskiego Przemysława Czarnka. Tematem wystąpienia będzie "Rodzina w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej".
   
  Czas trwania wykładu ok. 1,5 h.

  Organizatorzy: 

  Akcja Katolicka w Lublinie
 • niedziela, 29 Wrzesień, 2019

  godz. 19.15
  Spektakl „Bajka o słowie na TE"

  Spektakl „Bajka o słowie na TE"

  Data: 

  niedziela, 29 Wrzesień, 2019

  Godzina: 

  19.15

  Miejsce: 

  Lublin, Amfiteatr na Poczekajce, al. Kraśnicka 76

  Opis wydarzenia: 

  Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek obejrzy spektakl teatru „Kropka po Prostu” wg. scenariusza  i reżyserii Katarzyny Kasprzyckiej.
   
  Spektakl pt. „Bajka o słowie na »Te«” prezentowany był na różnych przeglądach zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.
   
  M. in. na Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatralnych zdobył główną nagrodę za wnikliwą i krytyczną obserwację otaczającej rzeczywistości wymykającej się naturalnej harmonii świata, przedstawionej ze zrozumieniem i ujętej w dojrzałą formę teatralną. Wyróżnienia aktorskie otrzymali uczniowie, a wyróżnienie instruktorskie za scenariusz spektaklu Katarzyna Kasprzycka.
   
  Na XXVII Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych sezon 2018/2019 i otrzymał I nagrodę za poruszenie istotnych tematów z wykorzystaniem wyważonych środków teatralnych oraz za teksty autorskie.

  Organizatorzy: 

  Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii „Poczekajka”, Teatr „Kropka po Prostu” działający w IX Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie