środa, Październik 16, 2019

 • środa, 16 Październik, 2019

  godz. 09.00
  III Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi” pt. Europa Dwóch Płuc - Europa Ewangelii, Prawdy i Pokoju

  III Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi” pt. Europa Dwóch Płuc - Europa Ewangelii, Prawdy i Pokoju

  Data: 

  środa, 16 Październik, 2019

  Godzina: 

  09.00

  Miejsce: 

  Lublin, Katolicki Uniwersytet Lubelski, CTW- 114 KUL, Al. Racławickie 14

  Opis wydarzenia: 

  W dniach 16-17 października br. w Lublinie odbędzie się III Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi” pt. „Europa dwóch płuc – Europa Ewangelii, Prawdy i Pokoju”.
   
  Sesja lubelska zatytułowana została: „Kościół i państwo w służbie rodziny”. Odbywać się będzie pod honorowym patronatem Mikołaja Pawlaka, rzecznika praw dziecka.
   
  Podczas kongresu w dn. 16 października br.  o godz. 10.10 dr hab. Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski, wygłosi referat „Wpływ neomarksizmu na nauczanie o rodzinie”.
   
  Wojewoda będzie obecny na sesji do ok. godz. 11.
   
  Pierwsza sesja kongresowa odbyła się na Jasnej Górze w lutym br., druga – w maju w czeskim Velehradzie. Przypomniały one rolę świętych Cyryla i Metodego – Apostołów Słowian i współpatronów Europy – w dziele ewangelizacji Europy. Kolejne sesje kongresowe zaplanowane w Nitrze (Słowacja), Lublinie i Warszawie podejmą refleksje m.in. nad Kartą Praw Rodziny.

  Organizatorzy: 

  Fundacja „Myśląc Ojczyzna”, Katedra Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL, Wydział Lekarsko-Dentystyczny UM Lublin, Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa KUL