czwartek, Grudzień 5, 2019

 • czwartek, 5 Grudzień, 2019

  godz. 12:00
  Otwarcie wystawy Dzieci Moje! w lubelskim Ratuszu

  Otwarcie wystawy Dzieci Moje! w lubelskim Ratuszu

  Data: 

  czwartek, 5 Grudzień, 2019

  Godzina: 

  12:00

  Miejsce: 

  Lubelski Ratusz, Plac Władysława Łokietka 1, Sala im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego

  Opis wydarzenia: 

  W lubelskim Ratuszu odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy Dzieci Moje! Wystawę przygotowała Fundacja Nasza Tradycja,  w oczekiwaniu na zapowiedzianą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Ekspozycja poświęcona jest okresowi, kiedy to późniejszy prymas tysiąclecia w latach 1946-1949 pełnił posługę biskupią w Lublinie.
   
  W otwarciu wystawy będzie uczestniczył wojewoda lubelski Lech Sprawka.
  Podczas spotkania przewidziane jest wystąpienie wojewody. 
   
  Na czterdziestu tablicach prezentowane są fotografie i dokumenty obrazujące wydarzenia z wiosny 1946 r., związane z nominacją, konsekracją i ingresem bp. Stefana Wyszyńskiego, wspominając także o wybranych przejawach jego późniejszej posługi biskupiej w Lublinie. Tytuł wystawy przywołuje słowa jakimi 26 maja 1946 r., zwracając się do swoich diecezjan, rozpoczął pierwsze publiczne wystąpienie najmłodszy wówczas polski biskup.
   
  Autorem koncepcji wystawy jest Leon M. Budrys, zaś wyboru tekstów oraz doboru fotografii i dokumentów dokonał Piotr Krzysztof Kuty.
   
  To już kolejna odsłona wystawy pt. Dzieci moje! przygotowana przez Fundację. Wystawa prezentowana była w październiku br. w Centrum Spotkania Kultur, w listopadzie w Lubelskim Centrum Konferencyjnym, zaś 5 grudnia (czwartek) - na pół roku przed beatyfikacją jej uroczyste otwarcie odbędzie się w lubelskim Ratuszu.

  Organizatorzy: 

  Nasza Tradycja. Fundacja na Rzecz Rodziny