czwartek, Maj 28, 2020

 • czwartek, 28 Maj, 2020

  godz. 13:00
  Briefing prasowy. Powołanie II wicewojewody lubelskiego

  Briefing prasowy. Powołanie II wicewojewody lubelskiego

  Data: 

  czwartek, 28 Maj, 2020

  Godzina: 

  13:00

  Miejsce: 

  LUW w Lublinie, ul. Spokojna 4, Sala Kolumnowa

  Opis wydarzenia: 

  W związku ze zwiększonym zakresem działań na terenie województwa lubelskiego, na stanowisko II wicewojewody lubelskiego został powołany Pan Bolesław Gzik.   
   
  Pan Bolesław Gzik piastował stanowiska dowódcze i operacyjne w Wojsku Polskim. Był szefem Inspektoratu Obrony Cywilnej Woj. Lubelskiego, dyrektorem Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, starostą powiatu janowskiego. Pełnił też m.in. funkcję pełnomocnika starosty janowskiego ds. ochrony informacji niejawnych i doradcy wójta gminy Godziszów ds. bezpieczeństwa. Był też wykładowcą edukacji wojskowej w Zespole Szkół w Janowie Lubelskim.
   
  Dziś, tj. 28 maja 2020 roku, o godz. 13.00, w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, przy ul. Spokojnej 4 w Lublinie, odbędzie się briefing prasowy. W spotkaniu udział wezmą: wojewoda lubelski Lech Sprawka, I wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk i II wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik.
   
  UWAGA! Briefing odbędzie się z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarno-epidemiologicznych. Ze względu na bezpieczeństwo uczestników spotkania, w sali  będzie mogła przebywać ograniczona liczba osób. Prosimy o zgłoszenie udziału w spotkaniu na adres mailowy: rzecznik [at] lublin.uw.gov.pl(po jednej osobie z redakcji) W  przypadku dużej liczby chętnych osób, będzie tworzona lista rezerwowa. Wszystkich obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. W związku z zachowaniem wymaganego dystansu, fotoreporterzy muszą być przygotowani na wykonywanie zdjęć z większej odległości, a reporterzy  na pozyskiwanie dźwięku z zamontowanych w sali głośników.

  Organizatorzy: 

  Lubelski Urząd Wojewódzki