wtorek, Luty 2, 2021

 • wtorek, 2 Luty, 2021

  godz. 11:00
  Konferencja prasowa w związku z przełączeniem numeru alarmowego 998 do CPR

  Konferencja prasowa w związku z przełączeniem numeru alarmowego 998 do CPR

  Data: 

  wtorek, 2 Luty, 2021

  Godzina: 

  11:00

  Miejsce: 

  Lubelski Urząd Wojewódzki, Lublin, ul. Spokojna 4, Sala Kolumnowa

  Opis wydarzenia: 

  W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbędzie się konferencja prasowa w związku z przełączeniem numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego.
   
  W spotkaniu udział wezmą wojewoda lubelski Lech Sprawka, lubelski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej gen. Grzegorz Alinowski, kierownik lubelskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego Jarosław Szymczyk, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego  LUW Andrzej Odyniec.
   
  Pilotażowe przejęcie obsługi numeru alarmowego 998 przez CPR w Lublinie rozpocznie się w województwie lubelskim 8 lutego 2021 r. Do 15 lutego br., zostaną przełączone wszystkie miejskie i powiatowe komendy Państwowej Straży Pożarnej, które obsługują numer alarmowy 998.
   
  W czerwcu 2018 r. został przekierowany numer alarmowy 997, natomiast  na rok 2024 planowane jest przekierowanie numeru alarmowego 999 i zakończenie koncentracji numerów alarmowych w Polsce.
   
  Uwaga! Konferencja odbędzie się z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych. Obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zachowanie wymaganej odległości między uczestnikami spotkania.

  Organizatorzy: 

  Lubelski Urząd Wojewódzki