czwartek, Luty 11, 2021

 • czwartek, 11 Luty, 2021

  godz. 10.00
  17. rocznica śmierci gen. Ryszarda Kuklińskiego

  17. rocznica śmierci gen. Ryszarda Kuklińskiego

  Data: 

  czwartek, 11 Luty, 2021

  Godzina: 

  10.00

  Miejsce: 

  Tablica na gmachu Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie poświęcona pamięci gen. Ryszarda Kuklińskiego, Lublin, ul. Spokojna 4

  Opis wydarzenia: 

  11 lutego 2021 roku mija 17. rocznica śmierci gen. Ryszarda Kuklińskiego. Z tej okazji przed gmachem Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Spokojnej 4 w Lublinie odbędzie się krótka uroczystość rocznicowa. Pod tablicą poświęconą gen. Ryszardowi Kuklińskiemu złożą kwiaty wojewoda lubelski Lech Sprawka, przedstawiciele marszałka województwa lubelskiego, prezydenta Miasta Lublin oraz młodzież akademicka.
   
  Program uroczystości:
   
  godz. 10.00 - rozpoczęcie uroczystości i słowo wstępne – Waldemar Podsiadły (pełnomocnik Wojewody ds. Ochrony Dziedzictwa Narodowego i Spraw Kombatantów) – przypomnienie postaci gen. Ryszarda Kuklińskiego i okoliczności powstania tablicy jemu poświęconej
   
  - złożenie kwiatów

   
  godz. 10.15 - zakończenie uroczystości
   

  Organizatorzy: 

  Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie
 • czwartek, 11 Luty, 2021

  godz. 13.00
  Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

  Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

  Data: 

  czwartek, 11 Luty, 2021

  Godzina: 

  13.00

  Miejsce: 

  Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, ul. Spokojna 4, Sala Kolumnowa

  Opis wydarzenia: 

   
  Obchodzony 11 lutego Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 jest okazją do promocji i przypomnienia zasad funkcjonowania numeru alarmowego 112: kiedy dzwonić na numer alarmowy 112, jak zgłaszać zdarzenia i co robić w nagłych wypadkach. To także doskonała sposobność do podziękowania operatorom numeru alarmowego 112 m.in. za profesjonalizm, odpowiedzialność, opanowanie w sytuacjach trudnych i podejmowanie trafnych decyzji przy wartościowaniu zgłoszeń.
   
  Rokrocznie w Lubelskim Urzędzie Wojewodzkim w Lublinie organizowanego sa obchody tego wyjątkowego Dnia. Gospodarzem tegorocznych uroczystości jest wojewoda lubelski Lech Sprawka.
   
  Program uroczystości:
   
  - Wprowadzenie do spotkania i powitanie gości
  - Wystąpienie wojewody lubelskiego Lecha Sprawki
  - Wręczenie Dyplomów Uznania Wojewody Lubelskiego operatorom numerów alarmowych wyróżniającym się w pracy
   
  Wyróżnienia przyznano za: rzetelną, odpowiedzialną i pełną poświęcenia pracę na rzecz bezpieczeństwa obywateli, stałą gotowość do niesienia pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego, profesjonalizm w działaniu, wytrwałość, bezinteresowność, zaangażowanie i empatię, a także za sprawne łączenie wiedzy i umiejętności, z życzeniami wielu sukcesów w dalszej pracy.
   

  - Zakończenie spotkania
   

  Organizatorzy: 

  Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie