wtorek, Styczeń 25, 2022

 • wtorek, 25 Styczeń, 2022

  godz. 13.00
  Uroczyste otwarcie wystawy IPN ,,Pokolenie Baczyńskiego”

  Uroczyste otwarcie wystawy IPN ,,Pokolenie Baczyńskiego”

  Data: 

  wtorek, 25 Styczeń, 2022

  Godzina: 

  13.00

  Miejsce: 

  Plac Jana Kochanowskiego w Lublinie (obok kościoła pobrygidkowskiego - Kościół Rektoralny pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Lublinie, ul. Gabriela Narutowicza 6)

  Opis wydarzenia: 

  Wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk weźmie udział w uroczystym otwarciu ekspozycji wystawy IPN ,,Pokolenie Baczyńskiego”.
   
  Przewidziane jest wystąpienie okolicznościowe wicewojewody lubelskiego.
   
   
  ***
   
  Wystawa „Pokolenie Baczyńskiego” (w jęz. polskim i angielskim) przedstawia kilkadziesiąt wybitnych postaci, które urodziły się na początku dwudziestolecia międzywojennego. To między innymi Karol Wojtyła, Ryszard Kaczorowski, Anna Smoleńska, Stanisław Lem czy Wanda Półtawska. Ekspozycja została przygotowana przez pion edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej. Składa się z części ogólnopolskiej oraz trzynastu wersji regionalnych, przygotowanych przez oddziały i delegatury IPN z całego kraju. Inauguracyjna prezentacji odbyła się na Dziedzińcu Wielkim Zamku Królewskiego w Warszawie w 2021 r. Później wystawa w trzynastu wersjach regionalnych ruszyła do kolejnych miast w Polsce, a informacje o jej trasie można śledzić na stronie ipn.gov.pl.

  Organizatorzy: 

  Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział w Lublinie