sobota, Październik 1, 2022

 • sobota, 1 Październik, 2022

  godz. 11.00
  Poświęcenie nowego sztandaru NSZZ "Solidarność" Oddział Zamość

  Poświęcenie nowego sztandaru NSZZ "Solidarność" Oddział Zamość

  Data: 

  sobota, 1 Październik, 2022

  Godzina: 

  11.00

  Miejsce: 

  Zamość, kościół pw. Zwiastowania NMP, ul. Staszica 1; sala konferencyjna Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP, ul. Kilińskiego 86A

  Opis wydarzenia: 

   
  W Zamościu odbędzie się uroczystość poświęcenia nowego sztandaru NSZZ "Solidarność" Oddział Zamość.
   
  W wydarzeniu planowany jest udział wicewojewody lubelskiego Bolesława Gzika, który w imieniu szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jana Józefa Kasprzyka, wręczy Medale „Pro Patria” osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu w dowód uznania szczególnych zasług w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Ojczyzny.
   
   
  Program:
   
  godz. 11.00 - msza św. 
  godz. 12.30 - uroczysta gala:

  • rozpoczęcie 
  • wbijanie gwoździ sponsorskich
  • wręczenie odznaczeń byłym pracownicom Szpitala Niepublicznego w Zamościu, obecnym pracownikom Poczty Polskiej w Zamościu i Przewodniczącemu Organizacji Zakładowej PKP LHS Zamość
  • panel historyczny
  • przemówienia okolicznościowe

  Organizatorzy: 

  Rada Oddziału Zamość Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność”
 • sobota, 1 Październik, 2022

  godz. 14:00
  Gala 100-lecia Koła Bialczan w Białej Podlaskiej

  Gala 100-lecia Koła Bialczan w Białej Podlaskiej

  Data: 

  sobota, 1 Październik, 2022

  Godzina: 

  14:00

  Miejsce: 

  Aula Regionalnego Ośrodka Badań i Rozwoju, przy ul. Akademickiej 2 w Białej Podlaskiej

  Opis wydarzenia: 

  W ramach obchodów Dni Patrona Miasta św. Michała Archanioła oraz 100-lecia Stowarzyszenia „Koło Bialczan”,  1 października br. (sobota), o godz. 14.00, w  auli Regionalnego Ośrodka Badań i Rozwoju, przy ul. Akademickiej 2 w Białej Podlaskiej, odbędzie się gala 100-lecia Koła Bialczan, podczas której wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk odbierze Medal 100-lecia Koła Bialczan, przyznany dla wojewody lubelskiego Lecha Sprawki.
   
  Koło Bialczan jest regionalnym stowarzyszeniem, założonym w 1922 r. na I Zjeździe Koleżeńskim Wychowanków i Absolwentów Szkół Bialskich. Zgodnie ze swoim statutem Koło zajmuje się m.in. pogłębianiem i propagowaniem wiedzy o ziemi bialskiej z uwzględnieniem jej rozwoju zarówno gospodarczego i kulturalnego w ujęciu historycznym, współczesnym i perspektywicznym. Zajmuje się gromadzeniem, katalogowaniem dorobku kulturalnego, historycznego. Działa na rzecz zachowania i rozwoju lokalnej tożsamości, tradycji, obyczajów i dóbr kultury oraz renowacji zabytków, grobów i pomników. Koło Bialczan stawia sobie za cel aktywizację jak najszerszych kręgów lokalnej społeczności w działaniach na rzecz miasta, województwa oraz kraju.

  Organizatorzy: 

  Przewodniczący Rady Miasta Biała Podlaska
  Prezes Stowarzyszenia Koło Bialczan
  Prezydenta Miasta Biała Podlaska