poniedziałek, Listopad 28, 2022

 • poniedziałek, 28 Listopad, 2022

  godz. 10:00
  Obchody 80. rocznicy Wysiedleń Mieszkańców Zamojszczyzny

  Obchody 80. rocznicy Wysiedleń Mieszkańców Zamojszczyzny

  Data: 

  poniedziałek, 28 Listopad, 2022

  Godzina: 

  10:00

  Miejsce: 

  Zamość: Pomnik Dzieci Zamojszczyzny przy ulicy S. Okrzei; Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Dzieci Zamojszczyzny

  Opis wydarzenia: 

   
  W Zamościu odbędą się obchody 80. rocznicy Wysiedleń Mieszkańców Zamojszczyzny, pod patronatem narodowym Prezydenta RP, w stulecie Odzyskania Niepodległości.  W wydarzeniu planowany jest udział wicewojewody lubelskiego Bolesława Gzika.
   
  Program:
   
  10.00 ceremoniał wojskowy i złożenie wieńców przed pomnikiem Dzieci Zamojszczyzny przy ul. S. Okrzei w Zamościu
   
  10.30 akademia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu
   
  11.30 otwarcie wystawy IPN „Dzieci Zamojszczyzny”
   
  11.35 konferencja naukowa w ZSP nr 4 w Zamościu
   
   

  Organizatorzy: 

  Prezydent Miasta Zamość
  Starosta Zamojski
  Wójt Gminy Skierbieszów
  Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie
  Organizacje Kombatanckie
 • poniedziałek, 28 Listopad, 2022

  godz. 14:00
  Podpisanie umów na realizację odcinków drogi ekspresowej S17

  Podpisanie umów na realizację odcinków drogi ekspresowej S17

  Data: 

  poniedziałek, 28 Listopad, 2022

  Godzina: 

  14:00

  Miejsce: 

  Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim, ul. Lwowska 68

  Opis wydarzenia: 

  W Tomaszowie Lubelskim odbędzie się ceremonia podpisania umów na realizację odcinków drogi ekspresowej S17. W wydarzeniu planowany jest udział wojewody lubelskiego Lecha Sprawki i wicewojewody Roberta Gmitruczuka.
   
  Zakres inwestycji obejmuje budowę drogi ekspresowej o przekroju dwujezdniowym (dwa pasy ruchu w obu kierunkach z pasami awaryjnymi). Wybudowane zostaną także obiekty inżynierskie i drogi do obsługi ruchu lokalnego. Droga zostanie wyposażona w urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz ochrony środowiska. Przebudowane i rozbudowane zostaną kolidujące drogi poprzeczne, a także infrastruktura techniczna oraz cieki i urządzenia melioracyjne.
   
  Zamość Południe - Tomaszów Lubelski
  Odcinek będzie liczył ok. 18,5 km i przebiegać będzie wzdłuż obecnej drogi krajowej nr 17. W ramach inwestycji powstanie m.in. węzeł Tarnawatka na skrzyżowaniu z drogą prowadzącą w kierunku Łaszczowa. Za Tarnawatką trasa przebiegać będzie w korytarzu obecnej DK17 i zakończy się w okolicach Dąbrowy Tomaszowskiej, przed obwodnicą Tomaszowa Lubelskiego, która jest w eksploatacji (udostępniona została pierwsza nitka, trwa budowa drugiej).
   
  Tomaszów Lubelski - Hrebenne
  Odcinek będzie liczył ok. 17,5 km. Rozpoczyna się za węzłem Tomaszów Lubelski Południe, gdzie trasa przecina obecną drogę krajową i przebiega po jej zachodniej stronie. Omija Lubyczę Królewską i dalej przebiega w korytarzu obecnej DK17. Zakończenie odcinka zaplanowano na włączeniu do istniejącej obwodnicy Hrebennego.
   
  Droga ekspresowa S17 na odcinku Piaski-Hrebenne jest elementem ciągu drogowego S17 Warszawa - Lublin - Zamość - Tomaszów Lubelski - Hrebenne (granica państwa), który zlokalizowany jest w sieci dróg międzynarodowych i oznaczony jako E372. Trasa liczyć będzie ok. 124 km i powstanie w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad na lata 2014 - 2023 (z perspektywą do 2025 r.).

  Organizatorzy: 

  Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Lublin