pon. wt. śr. czw. pt. sob. ndz.
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
10
 
 
 
 
 
 
 
11
12
13
14
15
16
17
 
 
 
 
 
 
 
18
19
20
21
22
23
24
 
 
15:00
Briefing prasowy wicepremiera Jacka Sasina dotyczący podpisania umowy na przebudowę skrzyżowania DK nr 17 i DW nr 812

Briefing prasowy wicepremiera Jacka Sasina dotyczący podpisania umowy na przebudowę skrzyżowania DK nr 17 i DW nr 812

Data: 

wtorek, 19 Maj, 2020

Godzina: 

15:00

Miejsce: 

Krasnystaw (skrzyżowanie ulic Sokołowskiego i Lwowskiej)

Opis wydarzenia: 

 
informujemy, że dziś, tj. 19.05.2020 r., o godzinie 15:00, w Krasnymstawie (skrzyżowanie ulic Sokołowskiego i Lwowskiej),  odbędzie się briefing prasowy, dotyczący podpisania umowy  na przebudowę skrzyżowania  DK nr 17 i DW nr 812.
 
W spotkaniu będzie uczestniczył wicepremier, minister aktywów państwowych, Jacek Sasin. Wicepremierowi towarzyszyć będą wojewoda lubelski Lech Sprawka i wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk.
 
                                                                                          ***
 
 
Skrzyżowanie drogi krajowej nr 17 z drogą wojewódzką nr 812 w ciągu ulic Sokołowskiego i ul. Lwowskiej w Krasnymstawie będzie przebudowane. Inwestycja obejmuje budowę trzywlotowego ronda, chodników o łącznej długości ok. 120 metrów, zatoki autobusowej, oświetlenia oraz przebudowę kanalizacji deszczowej. Parametry drogi w obrębie ronda zostaną podniesione do nośności 115 kN/oś. Inwestycja będzie sfinansowana ze środków budżetu państwa przy udziale jednostek samorządu terytorialnego: Miasta Krasnystaw, Powiatu Krasnostawskiego oraz Zarządu Województwa Lubelskiego. Realizacja inwestycji planowana jest na koniec 2022 roku.

Organizatorzy: 

Ministerstwo Aktywów Państwowych
 
 
 
 
 
 
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
13:00
Briefing prasowy. Powołanie II wicewojewody lubelskiego

Briefing prasowy. Powołanie II wicewojewody lubelskiego

Data: 

czwartek, 28 Maj, 2020

Godzina: 

13:00

Miejsce: 

LUW w Lublinie, ul. Spokojna 4, Sala Kolumnowa

Opis wydarzenia: 

W związku ze zwiększonym zakresem działań na terenie województwa lubelskiego, na stanowisko II wicewojewody lubelskiego został powołany Pan Bolesław Gzik.   
 
Pan Bolesław Gzik piastował stanowiska dowódcze i operacyjne w Wojsku Polskim. Był szefem Inspektoratu Obrony Cywilnej Woj. Lubelskiego, dyrektorem Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim, starostą powiatu janowskiego. Pełnił też m.in. funkcję pełnomocnika starosty janowskiego ds. ochrony informacji niejawnych i doradcy wójta gminy Godziszów ds. bezpieczeństwa. Był też wykładowcą edukacji wojskowej w Zespole Szkół w Janowie Lubelskim.
 
Dziś, tj. 28 maja 2020 roku, o godz. 13.00, w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, przy ul. Spokojnej 4 w Lublinie, odbędzie się briefing prasowy. W spotkaniu udział wezmą: wojewoda lubelski Lech Sprawka, I wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk i II wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik.
 
UWAGA! Briefing odbędzie się z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarno-epidemiologicznych. Ze względu na bezpieczeństwo uczestników spotkania, w sali  będzie mogła przebywać ograniczona liczba osób. Prosimy o zgłoszenie udziału w spotkaniu na adres mailowy: rzecznik [at] lublin.uw.gov.pl(po jednej osobie z redakcji) W  przypadku dużej liczby chętnych osób, będzie tworzona lista rezerwowa. Wszystkich obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. W związku z zachowaniem wymaganego dystansu, fotoreporterzy muszą być przygotowani na wykonywanie zdjęć z większej odległości, a reporterzy  na pozyskiwanie dźwięku z zamontowanych w sali głośników.

Organizatorzy: 

Lubelski Urząd Wojewódzki