100. lecie administracji rządowej w woj. lubelskim

Data: 

poniedziałek, 7 Październik, 2019

Godzina: 

10.00

Miejsce: 

LUW w Lublinie, ul. Spokojna 4, Sala Kolumnowa, Sala Błękitna

Opis wydarzenia: 

Podczas obchodów 100. lecia administracji rządowej w woj. lubelskim o godz. 10, na ścianie gmachu LUW przy ul. Spokojnej odsłonięta zostanie tablica poświęcona wojewodzie Stanisławowi  Moskalewskiemu.  Uroczystość przebiegnie z ceremoniałem wojskowym. Odbędzie apel pamięci, salwa honorowa i koncert orkiestry wojskowej. Sali Kolumnowej lubelskiego urzędu zostanie nadane imię pierwszego wojewody. Wydarzeniu towarzyszyła będzie konferencja historyczna oraz wystawa o S. Moskalewskim.
 
W Sali Błękitnej odbędzie się ceremonia wręczenia dyplomów i odznaczeń państwowych nadanych przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek uhonoruje zasłużonych Medalami za Długoletnią Służbę, dyplomami uznania wojewody lubelskiego z medalem oraz dyplomami uznania wojewody.
 
Wcześniej delegacja LUW złoży kwiaty na grobie pierwszego wojewody lubelskiego Stanisława  Witalisa Moskalewskiego w Garbowie i przy tablicach upamiętniających byłych wojewodów: Władysława Cholewę i  Jerzego de Tramecourta.
 
Uwaga! W związku z uroczystością, w dniu 7 października, w godz. 9.30 – 11.15 ul. Spokojna będzie całkowicie zamknięta dla ruchu. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.
 
Program uroczystości:
10.00 – 10.45
Odsłonięcie tablicy Stanisława Moskalewskiego na frontowej ścianie gmachu LUW w Lublinie, ul. Spokojna 4
 
11.00 - 11.15
Oficjalne nadanie Sali Kolumnowej imienia Stanisława Moskalewskiego 
 
11.20 – 12.30
Konferencja historyczna i otwarcie wystawy o S. Moskalewskim
 
14.00 - 16.00
Ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych i dyplomów
/Sala Błękitna/

Organizatorzy: 

Lubelski Urząd Wojewódzki