Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Data: 

piątek, 11 Luty, 2022

Godzina: 

13.00

Miejsce: 

Lublin, Centrum Powiadamiania Ratunkowego, ul. Szczerbowskiego 6

Opis wydarzenia: 

 
Z okazji Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112, wojewoda lubelski Lech Sprawka złoży wizytę w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie i spotka się z operatorami numeru alarmowego 112.
 
Podczas krótkiego spotkania, zostaną wyróżnieni pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego, którzy ze szczególnym zaangażowaniem wykonują powierzone im obowiązki służbowe.
 
Spotkanie odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego. Bardzo prosimy o ich przestrzeganie.
 
 
***

Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 jest obchodzony 11 lutego. Numer alarmowy „112” został powołany do życia uchwałą Rady Europy z dnia 29 lipca 1991 roku, a obowiązek ten usankcjonowano postanowieniami Dyrektywy 2002/22/WE Parlamentu Europejskiego z dnia 7 marca 2002 r. w sprawie usługi powszechnej i związanych z sieciami i usługami łączności elektronicznej praw użytkowników (dyrektywa o usłudze powszechnej).
 
Numer alarmowy „112” jest jednolitym ogólnoeuropejskim numerem alarmowym zarówno dla telefonów stacjonarnych, jak i komórkowych. Kierowanie połączeń na numer alarmowy „112” jest bezpłatne. Numer „112” można wybrać w telefonie nie posiadającym karty SIM. W Polsce wszystkie zgłoszenia kierowane na numer „112” są przyjmowane przez operatorów centrów powiadamiania ratunkowego (CPR). 

Organizatorzy: 

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie