Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112

Data: 

czwartek, 11 Luty, 2021

Godzina: 

13.00

Miejsce: 

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, ul. Spokojna 4, Sala Kolumnowa

Opis wydarzenia: 

 
Obchodzony 11 lutego Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 jest okazją do promocji i przypomnienia zasad funkcjonowania numeru alarmowego 112: kiedy dzwonić na numer alarmowy 112, jak zgłaszać zdarzenia i co robić w nagłych wypadkach. To także doskonała sposobność do podziękowania operatorom numeru alarmowego 112 m.in. za profesjonalizm, odpowiedzialność, opanowanie w sytuacjach trudnych i podejmowanie trafnych decyzji przy wartościowaniu zgłoszeń.
 
Rokrocznie w Lubelskim Urzędzie Wojewodzkim w Lublinie organizowanego sa obchody tego wyjątkowego Dnia. Gospodarzem tegorocznych uroczystości jest wojewoda lubelski Lech Sprawka.
 
Program uroczystości:
 
- Wprowadzenie do spotkania i powitanie gości
- Wystąpienie wojewody lubelskiego Lecha Sprawki
- Wręczenie Dyplomów Uznania Wojewody Lubelskiego operatorom numerów alarmowych wyróżniającym się w pracy
 
Wyróżnienia przyznano za: rzetelną, odpowiedzialną i pełną poświęcenia pracę na rzecz bezpieczeństwa obywateli, stałą gotowość do niesienia pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia ludzkiego, profesjonalizm w działaniu, wytrwałość, bezinteresowność, zaangażowanie i empatię, a także za sprawne łączenie wiedzy i umiejętności, z życzeniami wielu sukcesów w dalszej pracy.
 

- Zakończenie spotkania
 

Organizatorzy: 

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie