III Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi” pt. Europa Dwóch Płuc - Europa Ewangelii, Prawdy i Pokoju

Data: 

środa, 16 Październik, 2019

Godzina: 

09.00

Miejsce: 

Lublin, Katolicki Uniwersytet Lubelski, CTW- 114 KUL, Al. Racławickie 14

Opis wydarzenia: 

W dniach 16-17 października br. w Lublinie odbędzie się III Międzynarodowy Kongres Ruchu „Europa Christi” pt. „Europa dwóch płuc – Europa Ewangelii, Prawdy i Pokoju”.
 
Sesja lubelska zatytułowana została: „Kościół i państwo w służbie rodziny”. Odbywać się będzie pod honorowym patronatem Mikołaja Pawlaka, rzecznika praw dziecka.
 
Podczas kongresu w dn. 16 października br.  o godz. 10.10 dr hab. Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski, wygłosi referat „Wpływ neomarksizmu na nauczanie o rodzinie”.
 
Wojewoda będzie obecny na sesji do ok. godz. 11.
 
Pierwsza sesja kongresowa odbyła się na Jasnej Górze w lutym br., druga – w maju w czeskim Velehradzie. Przypomniały one rolę świętych Cyryla i Metodego – Apostołów Słowian i współpatronów Europy – w dziele ewangelizacji Europy. Kolejne sesje kongresowe zaplanowane w Nitrze (Słowacja), Lublinie i Warszawie podejmą refleksje m.in. nad Kartą Praw Rodziny.

Organizatorzy: 

Fundacja „Myśląc Ojczyzna”, Katedra Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL, Wydział Lekarsko-Dentystyczny UM Lublin, Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa KUL