Koncert charytatywny „Z potrzeby serca” na rzecz odbudowy DPS im. Matki Teresy z Kalkuty, który uległ zniszczeniu wskutek pożaru

Data: 

poniedziałek, 7 Październik, 2019

Godzina: 

19.00

Miejsce: 

Sala operowa w Centrum Spotkania Kultur, Lublin, Plac Teatralny 1

Opis wydarzenia: 

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wysłucha koncertu charytatywnego pn. „Z potrzeby serca”.
 
Wydarzenie to jest odpowiedzią na nieszczęście, które dotknęło mieszkańców Domu Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty w Lublinie. Pod koniec sierpnia uległ on poważnemu zniszczeniu wskutek pożaru. Ponad 100 osób mieszkających w Domu straciło dach nad głową. Podopieczni zostali ewakuowani do innych Domów, gdzie uzyskali opiekę oraz psychologiczne wsparcie. Teraz czekają na powrót do własnego Domu. Koncert „Z potrzeby serca” ma być podziękowaniem wszystkim zaangażowanym w pomoc. W działania włączyli się artyści związani z Lublinem.
 
Przed koncertem i po jego zakończeniu wolontariusze będą zbierać datki do puszek kwestarskich na terenie obiektu Centrum Spotkania Kultur. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wsparcie odbudowy DPS.

Organizatorzy: 

Miasto Lublin, Dom Pomocy Społecznej im. Matki Teresy z Kalkuty, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Caritas Archidiecezji Lubelskiej.