Konferencja prasowa i podpisanie umowy na realizację drogi ekspresowej S19 na odcinku Radzyń Podlaski-Międzyrzec Podlaski

Data: 

wtorek, 26 Lipiec, 2022

Godzina: 

08:45

Miejsce: 

Radzyń Podlaski, przy obwodnicy https://goo.gl/maps/7ukyiLZEUDJNT8AC6

Opis wydarzenia: 

Z udziałem wiceministra infrastruktury Rafała Webera i wicewojewody lubelskiego Roberta Gmitruczuka odbędzie się konferencja prasowa i podpisanie umowy na realizację drogi ekspresowej S19 na odcinku Radzyń Podlaski-Międzyrzec Podlaski.
 
Umowa na zaprojektowanie i wybudowanie 22 km drogi ekspresowej S19 od Międzyrzeca Podlaskiego do Radzynia Podlaskiego rozpocznie realizację kolejnego odcinka trasy Via Carpatia w województwie lubelskim.
 
Odcinek Międzyrzec Podlaski - Radzyń Podlaski liczyć będzie ok. 22,3 km. Na początkowym fragmencie, o długości około 3 km, nowa dwujezdniowa trasa przebiegać będzie w śladzie obecnej drogi krajowej nr 19. Następnie poprowadzona zostanie nowym korytarzem i od zachodniej strony ominie Kąkolewnicę. W ramach inwestycji planowane są dwa węzły drogowe (Kąkolewnica - w okolicach miejscowości Grabowiec oraz Radzyń Podlaski Północ). Ponadto, wybudowane zostaną: cztery mosty, jedenaście wiaduktów, sześć przejść dla zwierząt dużych i średnich, dziewięć przepustów z funkcją przejść dla zwierząt małych oraz drogi dojazdowe i lokalne.

Organizatorzy: 

Ministerstwo Infrastruktury