Konferencja prasowa na temat projektów zakwalifikowanych do realizacji w ramach rządowego programu Kolej Plus

Data: 

środa, 20 Kwiecień, 2022

Godzina: 

9:00

Miejsce: 

Janów Lubelski, Park Miejski, ul. Jana Pawła II 5

Opis wydarzenia: 

 
 
W środę, 20 kwietnia, w Parku Miejskim w Janowie Lubelskim odbędze się konferencja prasowa, której tematem będzie ogłoszenie listy projektów zakwalifikowanych do realizacji w ramach Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej "Kolej+".
 
W konferencji wezmą udział:

  • premier Mateusz Morawiecki,
  • wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin,
  • minister infrastruktury Andrzej Adamczyk,
  • wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel,
  • wojewoda lubelski Lech Sprawka.

 
Uwaga!
Wejście dla akredytowanych dziennikarzy za okazaniem ważnej legitymacji prasowej lub zaświadczenia potwierdzającego współpracę z daną redakcją. CIR prosi o stosowanie zasady: jeden dziennikarz na jedną redakcję.
 
Dziennikarzy, operatorów kamer i fotoreporterów zainteresowanych obsługą wydarzenia prosimy o przybycie na miejsce wydarzenia najpóźniej do godz. 8.30. Instalacja wozów transmisyjnych najpóźniej do godz. 7.00.
 
Akredytacje można uzyskać za pośrednictwem systemu zapowiedzi medialnych i akredytacji, który dostępny jest na stronie www.gov.pl/pressroom w nieprzekraczalnym terminie do godz. 6.00. 
 
Ze strony KPRM wydarzeniem zajmują się: Marcin Olejniczak, tel. +48 695 055 557 oraz Karol Jackowski, tel. +48 888 648 726.
 
***
Program Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej "Kolej Plus" do 2028 roku przyczyni się do eliminowania wykluczenia komunikacyjnego dzięki możliwości uzupełniania sieci kolejowej o nowe połączenia, które przede wszystkim zapewnią pasażerom dostęp do komunikacji międzywojewódzkiej. Dotyczyć to będzie głównie miejscowości liczących powyżej 10 tys. mieszkańców, które obecnie nie mają dostępu do kolei pasażerskiej lub towarowej. Realizacja programu ułatwi dostęp do kolei pasażerskiej, poprawi warunki prowadzenia działalności gospodarczej i bezpieczeństwo na drogach (część przewozów towarowych przejmie transport kolejowy). Program adresowany jest do jednostek samorządu terytorialnego. Na jego realizację przeznaczonych zostanie prawie 6,6 mld zł w latach 2019-2028.

Organizatorzy: 

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów