Otwarcie Pracowni Rezonansu Magnetycznego w SPZZOZ w Janowie Lubelskim

Data: 

piątek, 20 Maj, 2022

Godzina: 

10.00

Miejsce: 

Kompleks SPZZOZ w Janowie Lubelskim, ul. J. Zamoyskiego 149

Opis wydarzenia: 

 
W Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Janowie Lubelskim odbędzie się uroczystość otwarcia Pracowni Rezonansu Magnetycznego. W wydarzeniu weźmie udział wicewojewoda lubelski Bolesław Gzik.
 
Program uroczystości:

godz. 10.00
- Powitanie gości i krótkie informacje o inwestycji 
- Uroczyste otwarcie Pracowni Rezonansu Magnetycznego
- Przemówienia zaproszonych gości
- Poświęcenie obiektu
 
 
SPZZOZ w Janowie Lubelskim otrzymał wsparcie finansowe na realizację inwestycji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 w wysokości 3 999 951 zł, co stanowi 100% kosztów inwestycji. Obejmowała ona zakup rezonansu magnetycznego wraz z pełną adaptacją pomieszczeń niezbędnych dla jego funkcjonowania, wyposażeniem, instalacją i uruchomieniem pracowni. Janowski szpital jest piątą placówką w województwie lubelskim, która została wyposażona w tego typu sprzęt.
Rezonans Magnetyczny to sprzęt o niskiej szkodliwości emisyjnej i wysokiej klasy przydatności diagnostycznej. Badanie MRI nie naraża pacjenta na wpływ szkodliwych dla zdrowia oddziaływań fizycznych (np. powszechnie stosowanego w różnych metodach obrazowania promieniowania rentgenowskiego). Natężenie i energia pola magnetycznego nie przekracza norm bezpieczeństwa dla zdrowia człowieka. W związku z czym dzięki realizacji inwestycji zostanie zapewniona szybsza diagnostyka pacjentów oddziałów szpitalnych, w szczególności pacjentów z rozpoznaniami neurologicznymi, ortopedycznymi i gastrycznymi.
 

 

Organizatorzy: 

SPZZOZ w Janowie Lubelskim