Prezentacja 22-letniej działalności charytatywnej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie oraz przekazanie pomp infuzyjnych objętościowych

Data: 

piątek, 25 Październik, 2019

Godzina: 

12.00

Miejsce: 

Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, ul. Jaczewskiego 4

Opis wydarzenia: 

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie od 22 lat prowadzi akcję charytatywną „I Ty możesz pomóc choremu dziecku”. Akcję zapoczątkował I Bal Charytatywny, z którego całkowity dochód został przeznaczony na zakup sprzętu medycznego. Od tamtej pory w pomoc szpitalowi włączają się osoby prawne i fizyczne.
 
Podczas uroczystości, która odbędzie się w Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinie placówce przekazany zostanie sprzęt medyczny w postaci 30 pomp infuzyjnych objętościowych zakupionych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie pn. „I Ty możesz pomóc choremu dziecku” dzięki wsparciu darczyńców.
 
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wręczy dyplom uznania z medalem dyrektorowi szpitala dr. n. med. Jerzemu Szareckiemu. Wyróżnienie zostało przyznane za odpowiedzialne traktowanie nauk medycznych oraz wymierny wpływ na rozwój medycyny w Polsce wyrażony poprzez wieloletnią, rzetelną i profesjonalną pracę na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego  im. prof. Antoniego Gębali w Lublinie.
 
Pokazana zostanie także prezentacja multimedialna o działalności charytatywnej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.
 
Przewidziane są wystąpienia zaproszonych gości, w tym wojewody.

Organizatorzy: 

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie