Rozstrzygnięcie naboru wniosków o wsparcie dla gmin popegeerowskich - konferencja prasowa

Data: 

czwartek, 14 Lipiec, 2022

Godzina: 

15.30

Miejsce: 

Lublin, Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie, ul. Spokojna 4, Sala Kolumnowa

Opis wydarzenia: 

 
W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie odbędzie się konferencja prasowa wojewody lubelskiego Pana Lecha Sprawki, podczas której zostaną ogłoszone wyniki rozstrzygnięcia II naboru wniosków dla gmin popegeerowskich z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
 
***
 
Wsparcie gmin popegeerowskich z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na sfinansowanie lub dofinansowanie inwestycji i zakupów inwestycyjnych w gminach, w których funkcjonowały niegdyś zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej, w wysokości od 50 tys. zł do 5 mln zł.
 
W sytuacji gdy wiele gmin popegeerowskich, wskutek wieloletnich zaniedbań tych obszarów, ale także odczuwalnego dla mieszkańców - będącego skutkiem epidemii COVID-19 - spadku produktu krajowego brutto, doświadczyło zagrożenia niewykonania planów inwestycyjnych, przekazanie tych środków będzie realnym wsparciem gmin, na terenie których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. A co za tym idzie, także mieszkańców tych terenów, którzy będą mieli możliwość korzystania na co dzień ze sfinansowanych w ten sposób inwestycji.

Organizatorzy: 

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie