Uroczyste otwarcie żłobka miejskiego w Poniatowej i drogi gminnej Poniatowa - Kraczewice

Data: 

niedziela, 2 luty, 2020

Godzina: 

10.30

Miejsce: 

Parafia pw. Ducha Świętego w Poniatowej, ul. Lubelska 5; Plac przy ul. 11 listopada obok MKS Stal Poniatowa ul. 11 Listopada 21, Poniatowa; Żłobek Miejski w Poniatowej, ul Szkolna 8a; Dom Muzyki w Kraczewicach (Pałac w Kraczewicach), Kraczewice Prywatne 2

Opis wydarzenia: 

Z udziałem  m.in. wojewody lubelskiego Lecha Sprawki, odbędzie się uroczyste otwarcie żłobka miejskiego w Poniatowej i drogi gminnej Poniatowa – Kraczewice.
 
Program uroczystości:
 
Część I. Parafia pw. Ducha Świętego w Poniatowej
10.30  msza święta
 
Część II. Plac przy ul. 11 listopada obok MKS Stal Poniatowa
11.45 powitanie gości
11.55 wystąpienia zaproszonych gości
12.05 poświęceni drogi
12.10  symboliczne przecięcie wstęgi
12.20- przejazd do żłobka nową drogą
 
Część III. Żłobek Miejski w Poniatowej - na zewnątrz przed budynkiem
12.30- rozpoczęcie uroczystości
12.35- przemówienia
12.50 - poświęceni żłobka
12.55- symboliczne przecięcie wstęgi
13.05- możliwość zwiedzania żłobka
 
Część IV. Dom Muzyki w Kraczewicach (Pałac w Kraczewicach)
 
ok 14.00- występ artystyczny dzieci uczęszczających do Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej
 
 
W ramach dofinansowania tworzenia Żłobka z Miejskiego w Poniatowej Miasto Poniatowa otrzymało 958 947 zł ze środków Funduszu Pracy, w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2019 moduł 1a. Żłobek na powierzchni ok. 200 m kw. posiada: 2 sale dla dzieci, łazienkę, wc dla osób niepełnosprawnych, szatnię, rozdzielnię posiłków, zmywalnię naczyń, pomieszczenie biurowe, pomieszczenie porządkowe, pomieszczenie socjalne i magazyn.
 
 
Długość przebudowanej drogi gminnej Poniatowa - Kraczewice (2,28 km), dofinansowana została  ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Przed przebudową droga była w złym stanie technicznym.  Wykonano: jezdnię o nawierzchni asfaltowej, ścieżkę rowerową dwukierunkową o nawierzchni asfaltowej, chodnik o nawierzchni asfaltowej szerokości na całej długości drogi, pobocza, wyniesione przejście dla pieszych z elementów prefabrykowanych płytowych, przepusty drogowe,  zjazdy o nawierzchni asfaltowej, oznakowanie pionowe i poziome w tym dwa oznakowania aktywne na przejeździe dla rowerów, odwodnienie drogi w formie rowów otwartych oraz rowu krytego wraz z studniami ściekowymi i wpustami deszczowymi, dwa przystanki autobusowe wyposażone w perony, przebudowa czterech skrzyżowań, w tym jedno z drogą powiatową, trzy z drogami gminnymi, oznakowanie poziome i pionowe drogi.
 
Przewidziane są wystąpienia wojewody. Wojewoda będzie obecny do ok. godz. 14.30.

Organizatorzy: 

Burmistrz Poniatowej