Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023 oraz uroczyste otwarcie nowo wybudowanej hali sportowej w Janowie Lubelskim

Data: 

piątek, 2 Wrzesień, 2022

Godzina: 

9.00

Miejsce: 

Zespół Szkół w Janowie Lubelskim, ul. Zamoyskiego 68

Opis wydarzenia: 

Podczas Wojewódzkiej Inauguracji Roku Szkolnego 2022/2023 zostanie oficjalnie otwarta wybudowana przy Zespole Szkół w Janowie Lubelskim hala sportowa. W uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego i otwarcia obiektu sportowego weźmie udział wojewoda lubelski Lech Sprawka.
 
Program uroczystości:
9:00 - Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej w Janowie Lubelskim
10:15 - Otwarcie i poświęcenie nowej hali sportowej
- Uroczystości inauguracyjne
- Spotkanie poinauguracyjne
 
Budowa hali sportowej przy Zespole Szkół w Janowie Lubelskim została zrealizowana m.in. dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w ramach Programu Priorytetowego  ,,Poprawa jakości powietrza. Część 5) Budynki użyteczności publicznej o podwyższonym standardzie energooszczędności” oraz dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu ,,Sportowa Polska-Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. Łącznie inwestycja otrzymała wsparcie w wysokości blisko 7 mln zł. Całkowity koszt realizacji to około 8 mln zł.
 
Budowę rozpoczęto w lipcu 2020 r., a zakończono w sierpniu 2022 r.
 

Przedsięwzięcie polegało na budowie nowej hali sportowej wraz z zapleczem przy Zespole Szkół w Janowie Lubelskim. Hala sportowa połączona została z funkcjonującym budynkiem dydaktycznym łącznikiem. Z obiektu sportowego korzystać będzie przede wszystkim młodzież Zespołu Szkół oraz pozostali mieszkańcy.
 

Jest to obiekt jednokondygnacyjny. Na parterze znajdują się: główna sala sportowa, dwie sale przeznaczone na siłownie, korytarze, klatka schodowa, sanitariaty, natryski, kotłownia, pokój trenera, pomieszczenie socjalne i porządkowe. Na I piętrze będą się znajdować: 4 sale: do gimnastyki, do fitness, do tenisa i do sportów walki, korytarze, sanitariaty, pomieszczenia gospodarcze i porządkowe.     
 

Obiekt został wybudowany w technologii o podwyższonym standardzie energooszczędności, przez co zużycie energii zostanie zmniejszone o 30%. Obiekt wyposażono w  System Zarządzania Inteligentnego (BMS), umożliwiający kontrolę zużycia energii oraz sterowanie działaniem instalacji, tak aby utrzymać zużycie energii na racjonalnie niskim poziomie.

Organizatorzy: 

Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie
Kuratorium Oświaty w Lublinie
Powiat Janowski
Zespół Szkół w Janowie Lubelskim