Kursy doszkalające dla doradców obywatelskich

22.07.2019

Związek Biur Porad Obywatelskich zaprasza doradczynie i doradców obywatelskich do udziału w kursach doszkalających.

 

Związek Biur Porad Obywatelskich (ZBPO) oferuje doradczyniom i doradcom obywatelskim możliwość uczestniczenia w kursie doszkalającym i jednocześnie realizację obowiązku wynikającego z ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (art. 11 ust. 2) – odbycia corocznego, minimum 8-godzinnego kursu doszkalającego z zakresu praktycznych aspektów związanych ze świadczeniem poradnictwa obywatelskiego, w tym dotyczących poszczególnych jego dziedzin, tj. spraw mieszkaniowych, zadłużeniowych, związanych z zabezpieczeniem społecznym.

 

Zajęcia będą prowadzone w lipcu, sierpniu i na początku września br. w trzech ośrodkach - Warszawie, Gdyni, Rudzie Śląskiej. Poniżej, w załączniku, przedstawiona została lista tematów i terminy kursów. Zajęcia będą prowadzone metodą warsztatową (2 trenerów, grupy od 15 do 18 osób). Cena kursu doszkalającego wynosi 750 zł. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w kursie.

 

Organizatorzy zapraszają do wyboru kursu doszkalającego, którego tematyka najbardziej Państwa interesuje i zarejestrowanie się za pośrednictwem strony www.zbpo.bookero.pl. Zapisy już trwają.

 

Obecnie prowadzone są dla doradców kursy doszkalające. W połowie września planowane jest natomiast przeprowadzenie 70-godzinnego szkolenia kwalifikacyjnego. Już dziś organizatorzy zapraszają do udziału w nim osoby z lokalnie działających organizacji, również prowadzących poradnictwo specjalistyczne. Zdają sobie bowiem sprawę, że ze względu na specyfikę poradnictwa obywatelskiego niezwykle istotne jest osadzenie organizacji świadczących wsparcie poradnicze w środowisku lokalnym.

 

Aktualna oferta ZBPO znajduje się na stronie www.zbpo.org.pl w zakładce SZKOLENIA. Osoby zainteresowane poradnictwem obywatelskim w Polsce oraz działalnością Związku Biur Porad Obywatelskich, w tym ofertą szkoleniową ZBPO zapraszane są do subskrypcji bezpłatnego newslettera - www.zbpo.org.pl/newsletter/.